Frymburk | Frýdava
+420 720 308 910
info@privozfrymburk.cz

O přívozu

Přívoz Frymburk | Frýdava | a zpět

Převoz FRYMBURK / FRÝDAVA

Přeprava osob, cyklistů a vozidel na pravý břeh Lipna


Po dokončení lipenské přehrady v 1959 byla zatopena velká část původního Frymburku a zůstal pouze poloostrov s historickým centrem.

S pravým břehem je Frymburk spojen pomocí přívozu do cca 0,4 km vzdálené osady Frýdava, spadající pod obec Přední Výtoň.

Přívoz využívají zejména turisté, kteří se chtějí dostat na hrad Vítkův kámen nebo jako spojnice cyklotrasy kolem celé vodní nádrže Lipno ( 108 km ).  Dále tuto možnost  využívají  i občané z přilehlých obcí jako prostředek dopravy do zaměstnání.

Poloostrovní  městečko Frymburk se v posledních letech stalo oblíbeným místem pro celoroční trávení volného času na Lipensku zejména díky nádherné lokalitě uprostřed lipenského jezera. V jarním a letním období se ve Frymburku nejlépe užije cyklistika, inline bruslení, rybaření, houbaření, vodní sporty či relaxace na břehu Lipna.

V zimě se Frymburk proměňuje v ráj bruslařů a lyžařů. Na zamrzlém Lipně je upravovaná velmi populární bruslařská dráha v délce 11 km, běžecké trasy a na místním kopci Marta se nachází útulný Skipark Frymburk.

Facebook